۱۴۰۰ جمعه ۲۷ فروردين
English
صفحه اصلی
1399/12/10 ستاد انتخابات شهرستان نهبندان تشکیل شد
ستاد انتخابات شهرستان نهبندان تشکیل شد
🔰 ستاد انتخابات شهرستان نهبندان تشکیل شد.

بیکی گفت: امروز رسماً ستاد انتخابات شهرستان نهبندان فعالیت خود را با توجه به صدور ابلاغ مسئولین کمیته ها، آغاز می کند.

🔻 به گزارش روابط عمومی فرمانداری نهبندان؛ «مجید بیکی» شامگاه امروز (9 اسفند) در اولین جلسه ستاد انتخابات شهرستان که با حضور مسئولین کمیته های ستاد شهرستانی تشکیل گردید، عنوان کرد: #وزارت_کشور وظایف متنوعی دارد اما برگزاری انتخابات یکی از اصلی ترین وظایف و ماموریت هاست که باید برای انجام آن از همه توان بهره گیری شود.

🔸 وی ادامه داد: در 28 خرداد ماه سال 1400 دو انتخابات همزمان ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را که هر دو در سطوح محلی و ملی منطقه مهم است را در پیش داریم.

🔹 بیکی افزود: چهار مؤلفه اصلی انتخابات شامل #امنیت، #سلامت، #مشارکت_حداکثری و #رقابتی_بودن انتخابات می باشد که از این چهار مؤلفه در دو مؤلفه امنیت و سلامت انتخابات، مسئولیت مستقیم برعهده مجریان می باشد.

🔸 فرماندار نهبندان با اشاره به مؤلفه مشارکت حداکثری که یکی دیگر از مؤلفه های برگزاری انتخابات خوب است، بیان کرد: در این بخش، جایگاه های دیگری نیز نقش ایفا می کنند که باید از همه ظرفیت ها برای برگزاری انتخاباتی پرشور با مشارکت حداکثری بهره گیری شود.

🔹 بیکی با تاکید بر رعایت اصل #بی_طرفی از مجریان انتخابات افزود: بی طرفی در عمل نیز باید کاملا نشان داده شود و همه اعضای ستاد و مجریان باید بی طرف بوده و به این موضوع پایبند باشند.

🔸 فرماندار نهبندان با توجه به شیوع #بیماری_کرونا در این ایام اظهار نمود: ویروس کرونا قطعا بر انتخابات تاثیر جدی در همه فرآیندها خواهد داشت پس باید از هم اکنون برای آن برنامه ریزی متناسب صورت پذیرد.

🔹 بیکی با توجه به ظرفیت مطلوب فضای مجازی در ایام شیوع کرونا عنوان کرد: از فضای مجازی برای اطلاع رسانی بیشتر استفاده شود چرا که این فرصت برای زمان تبلیغات ممکن است به صورت حضوری فراهم نشود.

🔸 نماینده عالی دولت در شهرستان اضافه کرد: #آموزش عوامل برگزار کننده بعنوان یکی از اصول مهم در برگزاری انتخابات باید مورد توجه قرار گیرد و اقدامات لازم برای رده های مختلف پیش بینی و اجرا گردد.

🔻 در ابتدای این جلسه نیز هر یک از مسئولین کمیته های ستاد انتخابات شهرستان به بیان نقطه‌ نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

🔷 لازم بذکر است انتخابات شوراهای اسلامی در 2 شهر نهبندان و شوسف و 101 نقطه روستایی شهرستان نهبندان برگزار خواهد شد.