۱۴۰۰ يکشنبه ۲۸ شهريور
English
صفحه اصلی
1400/03/05 شوراهای اسلامی، گفتمان سازی با مردم را تقویت کنند.
شوراهای اسلامی، گفتمان سازی با مردم را تقویت کنند.

♦️به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ «مجید بیکی» امروز (2 خرداد) در گردهمایی دهیاران و شوراهای اسلامی بخش شوسف اظهار کرد: اقدامات خوبی بعد از انقلاب انجام شده اما بخش عمده ای از این اقدامات همواره کمتر دیده شده است.

♦️فرماندار نهبندان با بیان اینکه امسال یکی از خشکسال‌ترین سال ها در زمستان 99 و بهار 1400 را پشت سر می گذاریم، گفت: فقر مراتع و کاهش نزولات آسمانی تاثیر زیاد و مستقیمی بر زندگی روستائیان و عشایر داشته به نحوی که امسال عشایر و دامداران برای تغذیه دام هایشان با مشکل مواجه شده اند.

♦️بیکی افزود: در اسفندماه سال گذشته 550 تن علوفه و کنسانتره بین دامداران شهرستان توزیع شده است اما در فروردین ماه امسال بیش از 900 تن علوفه، یعنی حدود دو برابر ماه های گذشته توزیع شده اما این مقدار باز هم کفاف دام شهرستان را نمی دهد چرا که وضعیت استان ها به دلیل خشکسالی تغییر کرده است.

♦️وی تصریح کرد: به استناد قانون اساسی، برای اداره روستاها شورا تشکیل شده است، در سال 77 اولین دوره انتخابات شورا تشکیل شد و تاکنون ادامه داشته است لذا روستائیان انتظارات زیادی را از شوراها دارند.

♦️فرماندار نهبندان ادامه داد: امروز ضرورت شورا بر اساس قانون اساسی و آرمان های انقلاب است لذا وجود شورا مهم و الزامی است؛ انتظار این است که شوراها در برقراری ارتباط مناسب میان دولت و مردم نقش موثری ایفا کنند.

♦️بیکی با بیان اینکه شوراها باید گفتمان سازی با مردم را تقویت کنند، گفت: رشد جمعیت و مهاجرت به روستاها سبب افزایش انتظارات مردم شده است لذا شوراها باید به صورت شفاف به مطالبات مردم بدون تخریب و تهمت پاسخگو باشند و آن ها را اقناع کنند.

♦️وی عنوان کرد: در حال حاضر طرح هادی، جمع آوری زباله ها و اینترنت پر سرعت از خواسته های جدید روستاییان است و بیشتر موارد آب، برق و گاز در حال رفع شدن است.

♦️فرماندار نهبندان ضمن گلایه شدید از وضعیت آسفالت راه های روستایی این شهرستان، ادامه داد: در خصوص جاده های روستایی مشکل فراوانی در نهبندان داریم، چرا که در 10 سال گذشته آسفالت مناسبی هم کار نشده و همه آسفالت ها سطحی و  از نوع سرد کار شده است با این وجود پیگیری هم زیاد داشته ایم که به نتیجه نرسیده است.
 
 ♦️بیکی ادامه داد: انتقال متولی گری راه های روستایی به خاطر تفکیک راهداری و راه و شهرسازی باعث ایجاد مشکلات و کندی هایی شده است، همچنین اعتبار ملی اینگونه راه ها نیز حذف شده است لذا برای یک کیلومتر جاده تا 700 میلیون تومان باید هزینه کنیم که اعتبارات شهرستان کفاف این هزینه ها را نمی دهد.
♦️وی تصریح کرد: با کل اعتبار توزیع شده شهرستان، تنها 35 کیلومتر را می توان راه سازی کرد که از توان شهرستان خارج است.

♦️فرماندار نهبندان با بیان اینکه برای احداث باند دوم اقدامات کار خوبی در مسیر سربیشه تا نهبندان در حال انجام است، با اتمام این عملیات جاده اصلی به بهره برداری برسد و مشکلات و تصادفات کم می شود.

♦️بیکی گفت: 40 درصد آبی که وارد شبکه توزیع آب نهبندان می شود هدر می رود، همچنین میانگین استان هم در همین حد است و در این خصوص در استان مشکل داریم.

♦️وی با بیان اینکه دهیار ان در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز باید حمایت شوند، عنوان کرد: در ساخت و سازهای غیر مجاز اگر گزارشی هست کلانتری و پاسگاه باید حضور و صورت جلسه کنند و در اسرع وقت کارشناس فنی کمیسیون، پرونده را تکمیل کند تا بر مشکلات افزوده نشود.
♦️فرماندار نهبندان بیان کرد: بخش شوسف دارای 20 دهیاری است اما 4 خودروی جمع آوری زباله دارد لذا شرکت تعاونی دهیاران باید این مسئله را مدیریت کند و خودرو را برای جمع آوری زباله در اختیار روستاهای دیگر بگذارد.
 
تعداد بازدید: 445
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal