۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ مرداد
English
صفحه اصلی
1401/04/11 طی مراسمی؛ رئیس جدید دادگستری نهبندان معرفی شد طی مراسمی حجت الاسلام والمسلمین جواد معانی به عنوان رئیس جدید دادگستری نهبندان معرفی و از  زحمات محمد حسن مختاری قدردانی شد.
طی مراسمی؛ رئیس جدید دادگستری نهبندان معرفی شد طی مراسمی حجت الاسلام والمسلمین جواد معانی به عنوان رئیس جدید دادگستری نهبندان معرفی و از زحمات محمد حسن مختاری قدردانی شد.
طی مراسمی؛ رئیس جدید دادگستری نهبندان معرفی شد طی مراسمی حجت الاسلام والمسلمین جواد معانی به عنوان رئیس جدید دادگستری نهبندان معرفی و از زحمات محمد حسن مختاری قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ، «ابوالفضل ایروانی» در مراسم
تکریم و معارفه رئیس دادگستری و تکریم دادستان شهرستان نهبندان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی مبنی بر اینکه «مقصود ما از تحوّل، ایجاد یک حرکت جهشی و جهادی است در همه‌ی بخشهای اداری کشور و بخشهای حکمرانی کشور و همچنین در بخشهایی از سبک زندگی عمومی -که حالا بعد نمونه‌هایی را عرض خواهم کرد- و به طور خلاصه، حفظ و تقویت اصول و خطوط اساسی انقلاب و نوآوری در شیوه‌ها و روشها و کارکردها.» اظهار کرد: این مهم به عنوان یک منشور در دولت مردمی و سیزدهم مدنظر است.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه امروز افتخار می کنیم که ریاست قوه مجریه ما ریاست قوه قضائیه را در مسئولیت های خود داشته است، افزود: امروز دغدغه اساسی دولت سیزدهم در شرایط گام دوم انقلاب تغییر و تحول است.

ایروانی ادامه داد:یک نکته اساسی که در سند تحول قوه قضائیه نهفته است تعالی جامعه است، بعد از تغییر و تحول باید تلاش کنیم جامعه را به سطوحی از تعالی برسانیم که جزء تعاون، همفکری و همدلی مسئولان غیر ممکن است.

وی گفت: در سطح خرد و کلان در شرایطی مسئولیت ها جابه جا می شود اما مهم نیست که در چه قوه ای جابه جایی مسئولیت ها انجام می شود بلکه مهم این است که باید با نگاه مردم پایه حرکت کنیم نگاه مردمی و جهادی در دولت تحول سیزدهم مهم است.

سرپرست فرمانداری نهبندان با شاره به چهار رکن دولت سیزدهم شامل عدالت محوری، مردم پایه بودن، برنامه های علمی و دانش بنیانی و خانواده مدار بودن گفت: تصمیمات مدیران باید بر پایه مردمی بودن و بر مبنای علم و پژوهش باشد، همچنین دغدغه مدیران قوه قضائیه مبحث خانواده است که باید از کانون خانواده حراست و حفاظت کنیم تا این کانون انسجام داشته باشد.

ایروانی تصریح کرد: همه مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی نگاه تعاملی و هم افزایی را در دولت سیزدهم برای حل مسائل پیرامون جامعه دارند لذا باید نظارت و اجرای صحیح قانون را به عنوان یک تکلیف مدنظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: تمام بیانات مقام معظم رهبری بر اجرای درست قانون است که بسیاری از گره های موجود رفع می شود، پس ما در اجرای صحیح قانون مشکل داریم که اگر هر کس در چهارچوب قانون حرکت کند تمامی مکشلات رفع می شود.
هم چنین حجت الاسلام « یدالله وحدانی نیا» در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و تکریم دادستان شهرستان نهبندان اظهار کرد: در گام دوم انقلاب انتظارات مردم از قوه قضائیه بیشتر است لذا تلاش ها باید ملموس تر باشد.

وی با بیان اینکه اگر بحث عدالت مطرح می شود؛ مردم باید این مهم را در زوایای زندگی خودشان احساس کنند، افزود: سندی با تدابیر رهبری نگاشته شد و در دوران ریاست قوه قضائیه توسط رئیس جمهور وقت، برخی اقدامات انجام شد و هم اکنون همین سند، محور تلاش و فعالیت ها در مجموعه دادگستری و دستگاه های متناظر آن قرار گرفته است.
حجت الاسلام وحدانی نیا با اشاره به اینکه مردم، دستگاه قضائیه را به عنوان دستگاه رسیدگی به تخلفات، شکایات، فسخ خصومت و سایر می شناسند، افزود: مبحث حقوق عامه و پیشگیری از جرم و احقاق حقوق مردم بخش مهم قوه قضائیه است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی
ادامه با بیان اینکه بخشی از پرونده های دادگستری مربوط به اراضی ملی است، گفت: تشدید نظارت ها برای دخل و تصرف اراضی دولتی لازم است.تعداد بازدید: 90
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal