۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير
English
صفحه اصلی
1398/12/27 پیام بخشدار به مناسبت شیوع کرونا ویروس و همزمانی آن با آغاز سال نو
پیام بخشدار به مناسبت شیوع کرونا ویروس و همزمانی آن با آغاز سال نو
پیام مظاهری فربخشدار شوسف در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا در آستانه سال نو( عید باستانی نوروز):
یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ
با سلام وتبریک پیشاپیش عید باستانی نوروزخدمت شهروندان عزیز و روستاییان ارجمند؛
نعْمَتَانِ‏ مَجْهُولَتَانِ‏ الْأَمْنُ وَ الْعَافِیَة.
دو نعمت است که ناشناخته است: امنیت و تندرستی.
با گذشت قریب چهار هفته از شیوع ویروس کرونا و تاکیدهایی که از سوی پزشکان، متخصصان بهداشتی و رسانه های جمعی مبنی بر ماندن افراد در خانه و پیشگیری از این بیماری مهلک شده، برخی از شهروندان وروستاییان محترم این مسئله را جدی نگرفته اند. همچنان برخی از مردم بی مهابا در مکان های عمومی در حال خرید هستند یا به سفر می روند و این امر منجر به سیر صعودی ویروس کرونا در بین مردم می شود که این مقوله سربازان عرصه خط مقدم سلامت را آزرده خاطر می نماید.
طبق نظر پزشکان یک فرد مبتلا به ویروس کرونا می تواند بیش از 10نفر را به این بیماری مبتلا کند، این ویروس به سرعت از طریق دست دادن، روبوسی، دست زدن به اشیا عمومی، سرفه، عطسه، حضور در بیمارستان ها، تجمع ها، دست زدن به چشم و بینی و حتی تنفس فرد مبتلا به ویروس کرونا به دیگران منتقل می شود.
لیکن یکی از مولفه های پاک بودن شهرستان( وضعیت سفید) بر اساس آمار اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی، نشان از فرهنگ بالای مردمان این خطه کویری است که به ندای سربازان عرصه سلامت لبیک گفته اند و موضوعات ودستورالعمل های بهداشتی را سرلوحه ی کار خویش قرار داده اند.
از مردم عزیز تقاضا می کنم سلامت خود را جدی بگیرند و در پویش ما در خانه می‌مانیم توجه کرده و خود را قرنطینه اختیاری کنند و بجز موارد ضروری از منازلشان خارج نشوند .
همه ساله شاهدیم که از اقصا نقاط ایران اسلامی برای دید وبازدید اقوام و دورهمی به این منطقه ییلاقی (بخش شوسف) مراجعت می کنند و طبق رسوم اسلامی همه ساله عید باستانی که یادگار نیاکان است را در کنار هم پاس می دارندوبا تاسی از ایمه هدی وتعالیم حیات بخش اسلامی ، صله ارحام را به جا می آورند.
ولی امسال با یک مهمان ناخوانده مواجه شده ایم که با تهدید سلامت جامعه یکی فریضه ی مهم مردم را با خطر مواجه ساخته است لذا با تکیه بر اصول شرعی ،عقلانی،اخلاقی وانسانی همه با هم به مصداق حدیث شریف :
«کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ»
احساس مسئولیت کرده وبه احترام سلامت جامعه ی خود ودیگران آستین بالا بزنیم واز همین امروز دست به کار بشویم وبا تماس با تک تک دوستان ، آشنایان ، برادران ، خواهران و.... با حفظ شان وکرامت انسانی این عزیزان به آنها متذکر شویم که عید امسال را در خانه بمانند وبا ارتباط تصویری و شنیداری صله رحم را به جا بیاوریم.
انشالله با موثر بودن تک تک افراد( شهروندان عزیز شوسف و روستاییان گرانقدربخش) سلامت سرمایه های انسانی ارزشمند این منطقه ( پدر بزرگها و مادر بزرگ ها ) راتامین کنیم وبا شکست ویروس منحوس کرونا دیدارهای فیزیکی میسر گردد.
به امید سالی پر خیر وبرکت با سلامت و بهروزی
تعداد بازدید: 113
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal